Post dodany przez Admin

Jakie są rodzaje drzwi antywłamaniowych?

drzwi antywlamaniowe

Drzwi są powszechnym zabezpieczeniem w większości budynków i domów. Służą do ochrony pomieszczeń oraz osób do nich wchodzących. Drzwi zapewniają również prywatność, gdy nikogo nie ma wewnątrz lokalu.

Drzwi antywłamaniowe są o wiele bardziej skomplikowane. Mają wiele funkcji; można je zablokować lub odblokować, można nimi sterować zdalnie, można je wyposażyć w czujniki wykrywające potencjalne zagrożenia i tak dalej.

Jeśli masz wymagania dotyczące bezpieczeństwa swojego budynku, powinieneś mieć na to plan. Powinno to obejmować rodzaj drzwi, których chcesz użyć do celów bezpieczeństwa. Na całym świecie dostępnych jest wiele różnych typów drzwi, a także wiele różnych typów budynków, które wymagają każdego z nich. To, który typ drzwi najlepiej pasuje do Twojego budynku, będzie zależeć od jego masy i konstrukcji.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie drzwi antywłamaniowych?

Wybierając drzwi nalezy zwrócić ywagę na ich klasyfikację. W Polsce obowiązuje europejska norma PN-EN 1627:2012 "Drzwi, okna, ściany osłonowe, kraty i żaluzje - Odporność na włamanie - Wymagania i klasyfikacja". Typuje ona klasy RC (resistance-class):

  • RC1N - podstawowa ochrona przed włamaniem (bez oszklenia),
  • RC1 - podstawowa ochrona przed włamaniem z użyciem siły fizycznej,
  • RC2N - ochrona przed włamaniem z użyciem prostych narzędzi (bez oszklenia),
  • RC2 - ochrona przed włamaniem z użyciem prostych narzędzi (z oszkleniem),
  • RC3 - ochrona przed włamaniem z użyciem narzędzi typu łom,
  • RC4 - ochrona przed włamaniem z użyciem narzędzi typu łom, wiertarka, siekiera,
  • RC5 - ochrona przed włamaniem z użyciem elektronarzędzi,
  • RC6 - ochrona przed włamaniem z użyciem elektronarzędzi o dużej mocy.

Jak montować drzwi antywłamaniowe?

Najpierw dokonujemy niezbędnych pomiarów. Następnie zanim osadzimy ościerznice w murze, musimy się upwenić, że drzwi nie zostały porysowane lub uszkodzone, nie mają wady fabrycznej, zawiera wszystkie niezbędne elementy.Następnie nalezy przygotowac niezbedne narzędzia takie jak:
wiertarka udarowa, wkrętarka, deski, taśma malarska, młotek, nóż, poziomica, pianka montażowa, silikon, kołki, plastikowe lub drewniane kliny.

Po rozpakowaniu elementów składających się na stelaż, połóż je na płaskiej i twardej powierzchni. Jeśli podłożem będą płytki lub panele – połóż na nich tekturę, aby nie uszkodzić podłogi. Łączenie elementów nie powinno być trudne; są teraz zaprojektowane w taki sposób, aby można było zrobić to samemu.

Ostrożnie umieść ościeżnicę w ścianie tak, aby znajdowała się na odpowiedniej głębokości w zależności od rodzaju ściany, aby zapobiec tworzeniu się mostków termicznych. Ramę należy unieruchomić za pomocą wcześniej przygotowanych klinów. Od razu zwraca uwagę na fakt, że ma taką samą odległość od ściany z każdej strony.

Po początkowym ustawieniu w otworze należy ponownie zmierzyć odległość między ramą a ścianami. W tym momencie będziesz musiał również użyć poziomu duchowego i kwadratu-pamiętaj, aby zachować poziomy i kąty proste. Po upewnieniu się, że ościeżnica jest dobrze zaklinowana, skrzydło drzwi powinno siedzieć na zawiasach.

Jeśli test się powiedzie, drzwi są zamocowane. Otwory są wiercone w ościeżnicy i ścianie, mocując je ręcznikami lub ręcznikami. Jest to 6 lub 8 elementów złącznych (w przypadku drzwi antywłamaniowych).

Czy warto kupić drzwi antywłamaniowe?

Bezpieczeństwo jest ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas budowy domu lub biura. Jest więc wiele osób, które decydują się na zakup drzwi antywłamaniowych do swoich domów, ponieważ pomogą one chronić ich dobytek przed włamywaczami.


Ostatnie komentarze

system alarmowy do mieszkania

Jak korzystać z systemu alarmowego do mieszkania?

System bezpieczeństwa mieszkania to jedna z głównych inwestycji w styl życia. Nie chodzi tylko o bezpiecze
Post dodany przez
zasady bezpieczenstwa podczas pozaru

Jakie są zasady bezpieczeństwa podczas pożaru?

W dzisiejszym świecie żyjemy z wieloma zagrożeniami. Jednym z najczęstszych zagrożeń jest pożar. Kiedy
Post dodany przez
halas lotniczy

Czy można uniknąć negatywnego wpływu hałasu lotniczego?

W ostatnich latach hałas samolotów stał się poważnym problemem dla mieszkańców wielu dużych miast. Ist
Post dodany przez